Ako žena mám povolanie byť darom

10364061_355339714621161_5544172051236907967_n"Špeciálne ako žena mám povolanie byť darom – byť Evou, z ktorej je Adam unesený a z ktorej sa tak veľmi teší. Pri ktorej cíti, že je to niekto komu je rovný, s kým môže byť tým, s kým môže vytvoriť spoločenstvo. Moje telo je prispôsobené na to prijímať. Vytvoriť teplo, miesto, kde sa „Adam“ cíti dobre a kde ja viem prijímať jeho lásku. Chcem byť otvorená láske od môjho manžela, chcem si ju všímať, prijímať ju a tešiť sa z nej a rovnako chcem pre neho vytvoriť miesto, kde sa cíti prijatý, kde sa cíti doma, aby sme mohli vytvoriť spoločenstvo."

...moja žena bude rásť a kvitnúť pod mojím vedením

"Pre mňa ako muža, ktorý má byť hlavou ženy, je to to čo píše Pavol – milovať ženu láskou akou Kristus miluje Cirkev. Zodrať sa pre tú ženu. Znamená to aj, že moja žena bude rásť a kvitnúť pod mojím vedením a ja z toho budem mať radosť."

Plodné obdobie ženy je pre mňa fascinujúca vec


"
Plodné obdobie ženy je pre mňa fascinujúca vec :). Páči sa mi ako stvoril Boh ženu, tá logika! To je niečo skvelé. Plodné obdobie je tu na sebaovládanie a milovanie potom chutí viac a je krajšie."

Tvojé “ÁNO” mení svet


"
Tvojé “ÁNO” mení svet. Panna Mária sa ho nebála povedať a pozri ako sa svet zmenil. Tvoje áno manželke/manželovi, tvoje áno Bohu mení svet."

Pri manželskom objatí prúdi Boží duch


"
Sexuálny akt je vlastne modlitba, modlitba s milujúcim človekom, s tou nádherou, ktorá ma natoľko očarila. Pri manželskom objatí prúdi Boží duch do milovanej osoby a opačne."

Bez milosti Božej to nejde


"Bez milosti Božej to nejde. Lebo milosť je účasťou Božskej prirodzenosti v ľudskej prirodzenosti… dochádza k premeneniu."

Boh je ako GPS

IMG_5689"Boh je ako GPS, preráta našu cestu, ak zle odbočíme, resp. nepočúvneme Jeho hlas. Akurát nás to bude stáť viac úsilia sa vrátiť opäť na správnu cestu."

Láska je zodpovednosť


"
Láska je zodpovednosť. Som zodpovedný/á za to, kam sa dostane môj manžel/ka po smrti."

Boh tvorí spoločenstvo

Nie len človek ako jednotlivec je na obraz Boha – Boh tvorí spoločenstvo – nie je samotár a rovnako človek v spoločenstve najlepšie odráža obraz Boha – z lásky tvorí nové... Tak aj ja chcem spolu so svojím manželom láskou tvoriť nové, vďaka spoločnej láske byť darom pre seba navzájom a aj pre iných.

Prichystať seba ako dar

Ja chcem byť darom pre moju ženu. To vedie k určitému záväzku. Prichystať seba ako dar. Ako dar, ktorý bude mať hodnotu. Ako dar, ktorý bude počas manželstva moju ženu tešiť a z ktorého bude mať radosť.

Manželstvom zamkneme dvere hľadania…

Naše telá sú stvorené tak, aby boli navzájom „kompatibilné“ – akýsi zámok a kľúč. Manželstvom zamkneme dvere hľadania nových známostí. Možno sa zdá, že nás to ochudobní, že sme prišli o rôzne slobody, ktoré sme mali predtým, lebo sme sa teraz zaviazali nejakému človeku. Ale v skutočnosti sme sa rozhodli pre nejakého človeka. Už nemusíme váhať a čakať, či nepríde náhodou ešte niekto ďalší. Je to možno ako s kúpou auta – stále prichádzajú nové modely a človek by mohol stále čakať, či mu nebude nejaké vyhovovať lepšie, alebo či nebude lacnejšie. Ale ak sa nikdy nerozhodne pre jedno z nich, nikdy nebude jazdiť autom, lebo nikdy nijaké nebude mať (uznávam, že tento príklad nie je práve najvhodnejší, milé dámy, rozhodne vás nechcem porovnávať s autami).

Manželstvo teda dáva slobodu k novým veciam.

Pozerať na ženu ako na dar

Veru teológia tela mi... veľmi pomohla. Naučila ma pozerať na ženu ako na dar, a zároveň ako odpoveď na moju lásku, na dar môjho tela. Zvýšilo to v mojich očiach ženskú dôstojnosť a tiež moju. Pomohlo mi to žiť čistejšie.