2.ročník spoločnej púte účastníkov formačného kurzu Teológie tela i všetkých našich sympatizantov a priateľov po stopách sv. Jána Pavla II. v roku 100. výročia zjavenia Panny Márie vo Fatime.

Počas našich spoločných víkendoviek kurzu Teológie tela sa stretávame s učením sv. Jána Pavla II., priateľa mladých i rodín – milovníka krásnej lásky a našej Nebeskej Mamy, P.Márie. Jeho pohľad a myšlienky menia aj naše životy a mnohí túžime spoznať lepšie osobu a život človeka, ktorý má na nás samých taký vplyv. I keď už nie je možné osobné stretnutie, s vierou vo Večnú Lásku sa môžeme spriateliť s Karolom aspoň prostredníctvom návštevy miest, na ktorých žil a pôsobil, i kontaktom s predmetmi, ktoré používal.

Okrem toho práve tomuto svätému pápežovi, Jánovi Pavlovi II., vďačíme za to, že dnes je po celom svete tak hojne rozšírená úcta k Božiemu Milosrdenstvu.

Spojenie týchto dvoch oddaností – k sv. Jánovi Pavlovi II. a Božiemu Milosrdenstvu – sa úžasným spôsobom spája práve v poľskom meste Krakow, kam sme sa rozhodli ísť aj tento rok načerpať posilu a vyprosiť milosti pre naše životy a vás všetkých pozývame spoločne vytvoriť takéto putujúce spoločenstvo.

 

TERMÍN

5. – 8.máj 2017

Odchod zo Slovenska by bol v piatok 5. mája 2017 popoludní, s príchodom do Poľska vo večerných hodinách a návrat na Slovensko je plánovaný v pondelok 8. mája 2017 večer/v noci.

Rozhodli sme sa, že pôjdeme autami, aby sme boli flexibilnejší pri nevyhnutných presunoch. Vopred ďakujeme ochotným šoférom, ktorí radi poskytnú svoje vozidlá i šoférske zručnosti.

Pracujúci ľud si potrebuje vziať dovolenku iba ½ deň (piatok).

 

CENA

35-40 EUR ubytovanie (3x nocľah s polpenziou) + cca 35-40 EUR doprava + cca 500 Zƚ (100-115 EUR) vreckové podľa vlastného uváženia (obedy, vstupy do múzeí, suveníry.....).

Ubytovanie a dopravu budeme platiť v Eurách, ostatné výdavky v Poľsku sú preferované v Zƚotých. Kurz EUR-PLN si môžete aktuálne overiť na tejto kalkulačke

Sumu 35 EUR (záloha na ubytovanie) je potrebné poslať do 31.3.2017 na účet SK15 833 000 000 000 1981 0521, var. symbol: 55052017, a do poznámky pre prijímateľa uviesť "FKTT PUT - meno a priezvisko“ .

Registrácia na púť sa stáva záväznou až po uhradení tejto zálohy do 31.3.2017. Ďakujeme za pochopenie.

Ostatné položky sa budú uhrádzať buď na mieste alebo podľa pokynov osoby zodpovednej za logistiku.

 

UBYTOVANIE

Približne 50 km pred Krakowom nájdeme odpočinok pre svoje telá i duše v príjemnom prostredí rekolekčného domu bratov kapucínov v Tenczyne. Budeme tak mať strategickú polohu pre naše celodenné výlety. Viac o našom pláne v Programe nižšie a viac o mieste, kde budeme ubytovaní na domovskej stránke www.domrekolekcyjny.kapucyni.pl.

Kvôli charakteru našej púte a bohatému programu sme zvolili ubytovanie s možnosťou polopenzie (raňajky + večera), takže obedy budeme riešiť operatívne na mieste, kde práve budeme.

MAPA + vzdialenosť od Bratislavy (nielen pre šoférov).

 

PROGRAM

Zmena programu vyhradená – účastníci a počasie môžu mať vplyv na jeho tvorbu.

1.deň:

5.máj 2017 (piatok) – nasadneme do áut a vyberieme sa na cestu zo Slovenska do Poľska, do Tenczyna, kde vo večerných hodinách budeme ubytovaní.

2.deň:

6.máj 2017 (sobota) – za priaznivého počasia sa vyberieme do Sanktuária Umučenia a Božej Matky na Kalwariu Zebrzydowsku, kde sa tiež pomodlíme pobožnosť Krížovej cesty, ktorej jednotlivé zastavenia sú rozmiestnené v priľahlom lesíku. Bude to celodenný pobyt v prírode. Podvečer návrat do Tenczyna, večera, spoločný/individuálny program.

3.deň:

7.máj 2017 (nedeľa) – po skorých spoločných raňajkách sa autami vyberieme do Krakowa, kde navštívime podľa preferencií centrum mesta (Wawel, Kazimierz, Rynek glówny) a/alebo Sanktuárium Božieho Milosrdenstva a Sanktuárium sv. Jána Pavla II. v Lagiewnikach. Podvečer návrat do Tenczyna, večera, spoločný/individuálny program.

4.deň:

8.máj 2017 (pondelok) – po raňajkách a sv.omši sa pobalíme a vyberieme sa na poldenný pobyt v rodisku sv. Jána Pavla II., vo Wadowiciach. Môžeme sa tešiť na návštevu kostola, v ktorom bol pokrstený, na prehliadku Múzea Jána Pavla II. v jeho rodnom dome, a našu spoločnú púť zakončíme pochutnaním si na jeho obľúbených Kremówkach. V popoludňajších hodinách nasadneme do áut a vyberieme sa na dlhú cestu domov, na Slovensko.

Okrem toho každý deň zaradíme do programu sv.omšu (o.Martin), buď v mieste nášho ubytovania alebo v navštívenom sanktuáriu.

 

REGISTRÁCIA

Ak ste sa rozhodli spolu s nami zúčastniť tejto exkluzívnej púte, prosíme Vás, ihneď sa zaregistrujte vyplnením nasledujúceho formulára a uhraďte zálohu podľa pokynov, najneskôr do 31.3.2017. 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na teologiatela.ba(at)gmail.com

 

Tešia sa na vás Mária, Majka a Silvia 🙂

Misijná škola Karola Wojtylu

84c42b9986b8cecdea81ed6abb66c108_XL

File:Inside St. Joseph's chapel in Krakow-Łagiewniki-01.jpg

Kalwaria Zebezydowska

 

 

Put Krakow 2016