3. ročník spoločnej púte účastníkov formačného kurzu teológie tela i všetkých našich sympatizantov a priateľov po stopách sv. Jána Pavla II.

Počas našich spoločných víkendoviek kurzu teológie tela sa stretávame s učením sv. Jána Pavla II., priateľa mladých i rodín – milovníka krásnej lásky a našej Nebeskej Mamy, Panny Márie. Jeho pohľad a myšlienky menia aj naše životy a mnohí túžime spoznať lepšie osobu a život človeka, ktorý má na nás samých taký vplyv. I keď už nie je možné osobné stretnutie, s vierou vo Večnú Lásku sa môžeme spriateliť s Karolom aspoň prostredníctvom návštevy miest, na ktorých žil a pôsobil, i kontaktom s predmetmi, ktoré používal.

Okrem toho práve tomuto svätému pápežovi vďačíme za to, že dnes je po celom svete hojne rozšírená úcta k Božiemu milosrdenstvu.

Tieto dva momenty – obdiv k sv. Jánovi Pavlovi II. a úcta Božiemu milosrdenstvu – sa úžasným spôsobom spájajú práve v poľskom meste Krakov, kam sme sa rozhodli ísť aj tento rok načerpať posilu a vyprosiť milosti pre naše životy a vás všetkých pozývame spoločne vytvoriť takéto putujúce spoločenstvo.

*

TERMÍN

5. – 8. máj 2018

Odchod zo Slovenska by bol v sobotu 5. mája 2018 v ranných hodinách, s príchodom do Poľska na obed a návrat na Slovensko je plánovaný v utorok 8. mája 2018 v poobedňajších hodinách.

Rozhodli sme sa, že pôjdeme autami, aby sme boli flexibilnejší pri nevyhnutných presunoch. Vopred ďakujeme ochotným šoférom, ktorí radi poskytnú svoje vozidlá i šoférske zručnosti.

Pracujúci ľud si potrebuje vziať dovolenku iba 1 deň (pondelok).

*

CENA

35-40 EUR ubytovanie (3x nocľah s polpenziou) + cca 35-40 EUR doprava

Vreckové podľa vlastného uváženia (obedy, vstupy do múzeí, suveníry...) napr. cca 500 Zƚ (100-115 EUR).

Ubytovanie a dopravu budeme platiť v eurách, ostatné výdavky v Poľsku sú preferované v zƚotých. Kurz EUR-PLN si môžete aktuálne overiť na tejto kalkulačke

Sumu 35 EUR (záloha na ubytovanie) je potrebné poslať do 24.4.2018 na účet SK4483300000002001367903, var. symbol: 55052018, a do poznámky pre prijímateľa uviesť "FKTT PUT - meno a priezvisko“.

Registrácia na púť sa stáva záväznou až po uhradení tejto zálohy do 24.4.2018. Ďakujeme za pochopenie.

Ostatné položky sa budú uhrádzať buď na mieste alebo podľa pokynov osoby zodpovednej za logistiku.

*

UBYTOVANIE

Približne 50 km pred Krakovom nájdeme odpočinok pre svoje telá i duše v príjemnom prostredí rekolekčného domu bratov kapucínov v Tenczyne. Budeme tak mať strategickú polohu pre naše celodenné výlety. Viac o našom pláne nájdete v Programe nižšie a o mieste, kde budeme ubytovaní, na domovskej stránke www.domrekolekcyjny.kapucyni.pl.

Kvôli charakteru našej púte a bohatému programu sme zvolili ubytovanie s možnosťou polpenzie (raňajky + večera), takže obedy budeme riešiť operatívne na mieste, kde práve budeme.

MAPA + vzdialenosť od Bratislavy (nielen pre šoférov).

*

PROGRAM

Zmena programu vyhradená – účastníci a počasie môžu mať vplyv na jeho tvorbu.

1. deň:

5. máj 2018 (sobota) – nasadneme do áut a vyberieme sa na cestu zo Slovenska do Poľska, do Tenczyna, kde sa stretneme s ostatnými na spoločnom obede o 12:00. 

Po obede sa vyberieme na poldennú púť do rodiska sv. Jána Pavla II., do Wadowic. Môžeme sa tešiť na návštevu kostola, v ktorom bol pokrstený, na prehliadku Múzea Jána Pavla II. v jeho rodnom dome, a taktiež si pochutnáme na jeho obľúbených kremówkach.

2. deň:

6. máj 2018 (nedeľa) – po skorých spoločných raňajkách sa autami vyberieme do Krakova, kde navštívime podľa preferencií centrum mesta (Wawel, Kazimierz, Rynek glówny) a/alebo Sanktuárium Božieho Milosrdenstva a Sanktuárium sv. Jána Pavla II. v Lagiewnikoch. Podvečer návrat do Tenczyna, večera, spoločný/individuálny program.

3. deň:

7. máj 2018 (pondelok) – za priaznivého počasia navštívime Kalwariu Zebrzydowsku, Sanktuárium Umučenia a Božej Matky, a pomodlíme sa pobožnosť krížovej cesty, ktorej jednotlivé zastavenia sú rozmiestnené v priľahlom lesíku. Bude to celodenný pobyt v prírode. Podvečer návrat do Tenczyna, večera, spoločný/individuálny program.

4. deň:

8. máj 2018 (utorok) – po raňajkách sa pobalíme a vyberieme sa do Zakopaného. V kostole Panny Márie Fatimskej, ktorý tam postavili ako poďakovanie za záchranu života Jána Pavla II. po atentáte, zakončime našu púť spoločným slávením svätej omše.

V popoludňajších hodinách nasadneme do áut a vyberieme sa na cestu domov, na Slovensko.

Okrem toho každý deň zaradíme do programu sv. omšu (o. Peter), buď v mieste nášho ubytovania alebo v navštívenom sanktuáriu.

*

REGISTRÁCIA

Ak ste sa rozhodli spolu s nami zúčastniť tejto exkluzívnej púte, prosíme vás, zaregistrujte sa vyplnením nasledujúceho formulára a uhraďte zálohu podľa pokynov, najneskôr do 24.4.2018. 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na fktt(at)mskw.sk 

Tešia sa na vás Mirka, Peťo a Janka 🙂

Misijná škola Karola Wojtylu

*

ĎAKUJEME VÁM za vaše 2% z daní!

84c42b9986b8cecdea81ed6abb66c108_XL

File:Inside St. Joseph's chapel in Krakow-Łagiewniki-01.jpg

Kalwaria Zebezydowska